Arzator cu gaz RONIX RH-4570 1300°C
Cod:
RH-4570
Caracteristici de bază
Tip
Arzător
Tip combustibil
Gaz
Temperatura flacara
1300 °C
Lungime arzator
170 mm
Tip conexiune
EN417
Caracteristici
Parametri tehnici
Tip
Arzător
Tip conexiune
EN417
Lungime arzator
170 mm
Temperatura flacara
1300 °C
Funcțional adițional
Complectatie
Blister
Piezo aprindere
Da
Regulator nivel flacără
Da
Parametri sursa de alimentare
Tip combustibil
Gaz
Parametri Generali
Greutate
0.137 kg
Dimensiuni
170x70x50 mm
Descriere

Torță de lipit cu gaz RH-4570: siguranță și confort în utilizare
Torța de lipit cu gaz RH-4570 nu este doar convenabilă, ci și foarte sigură. Siguranța încorporată protejează în mod fiabil împotriva aprinderii accidentale, permițând utilizatorului să se simtă încrezător în timpul lucrului.
Designul ergonomic oferă o prindere confortabilă pentru a reduce tensiunea asupra mâinii în timpul utilizării prelungite și o menține în siguranță departe de flacără. Arzătorul este fabricat din plastic ABS durabil, aliaj de zinc și cupru pentru a asigura durabilitatea și fiabilitatea.
Baza lată previne răsturnarea, oferind un nivel suplimentar de siguranță și stabilitate.
Compact și ușor pentru ușurință în utilizare
Proiectat ținând cont de versatilitate, RH-4570 este compact și ușor, ceea ce îl face ușor de manevrat și utilizat. Cântărind doar 0,137 kg și măsurând 17 × 7 × 5 cm, arzătorul este foarte portabil și poate fi utilizat confortabil în orice mediu, fie că gătiți, faceți artizanat sau luați parte la ateliere. În ciuda dimensiunilor sale mici, arzătorul oferă o operare ușoară cu o singură mână, chiar și în unghiuri dificile sau cu capul în jos.
Control precis al flăcării și temperatură ridicată
Torța de lipit pe gaz RH-4570 este echipată cu un regulator de temperatură, care vă permite să controlați complet dimensiunea și intensitatea flăcării. Poate fi utilizată pentru a atinge temperaturi de până la 1300 °C (2372 °F), ceea ce o face potrivită pentru o varietate de aplicații la temperaturi ridicate, cum ar fi caramelizarea, sudarea sau lipirea. Aprinderea simplă de tip declanșator oferă o utilizare convenabilă cu o singură mână, facilitând reglarea flăcării și menținerea unui mediu de lucru sigur și curat.
Funcționare fiabilă și realimentare ușoară
Torța de lipit cu gaz RH-4570 este proiectată să fie rezistentă la vânt, umiditate și apă, pentru o funcționare fiabilă într-o varietate de medii. Dispune de aprindere piezoelectrică automată, ceea ce o face sigură și ușor de utilizat. Este alimentat cu butelii de butan conforme cu EN417 (disponibile separat), ceea ce asigură o funcționare neîntreruptă chiar și după rămânerea fără gaz. Datorită durabilității și performanței sale, acest arzător va fi un instrument de încredere pentru profesioniști și amatori deopotrivă.
Produse asemănătoare
Împreună se cumpără
Sfaturi Utile
Vezi toateBeneficiază de acces anticipat la ofertele noastre exclusive.
Abonați-vă și fiți la curent!
Promoțiile și reducerile vă așteaptă!
Promoțiile și reducerile vă așteaptă!
Abonarea a fost salvată!
Mulțumim! Abonarea este activă.
Arzator cu gaz RONIX RH-4570 1300°C
135 lei
160 lei